ورود
بستن

انتصاب رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌و‌یکمین نمایشگاه کتاب تهران 12تا22اردیبهشت

فرهنگی / اخبار ومسائل کتاب / سازمان های فرهنگی / اخبار و مسائل کتاب / اخبار نمایشگاه / اخبار کتاب

انتصاب رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌و‌یکمین نمایشگاه کتاب تهران  12تا22اردیبهشت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور احکام جداگانه رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را منصوب کرد.

مناظره، همان مذاکره علمی است

اخبار اسلاید / یادداشت مدیرمسئول / فرهنگی / مصاحبه و گزارش / رسانه مطبوعات / اهل بیت علیهم السلام / سیاسی اجتماعی / مطالب دیگران- سیاسی

مناظره، همان مذاکره علمی است

امام حسن مجتبی علیه‌السلام هم به خاطر خیانت‌هایی که صورت گرفته بود، احساس کردند که الآن در موقعیتی نیستند که بخواهند جنگ را ادامه دهند. لذا مذاکره کردند، بعد توافق کردند و بر اساس توافقی که انجام دادند، کار به صلح انجامید. این‌ها از چیزهایی نیست که ما بخواهیم انکار بکنیم یا روی واژه‌ها جمود کنیم که مثلاً مناظره بوده نه مذاکره.

هجرت پیامبر ص از مکه به مدینه و لیله المبیت

فرهنگی / اهل بیت علیهم السلام

هجرت پیامبر ص از مکه به مدینه و لیله المبیت

پیامبر(ص) در شب اول ماه ربیع الاول، به حضرت علی(ع) فرمود: "مشرکان می‌‏خواهند امشب مرا به قتل برسانند، آیا تو در جای من می‌‏خوابی تا من به غار ثور بروم؟" امام علی(ع) گفت: "در این صورت شما سالم می‌‏مانید؟" پیامبر(ص) فرمود: "آری." علی(ع) تبسمی کرد و سجدۀ شکر به ‏جای آورد، وقتی که سر از سجده برداشت عرض کرد: "آنچه را که مأمور شده ‏ای انجام ده که چشم، گوش و قلبم فدای تو باد!

دبیر و اعضای هیات علمی جایزه جلال آل احمد منصوب شدند

فرهنگی / سازمان های فرهنگی / اخبار و مسائل کتاب / اخبار نمایشگاه / مطالب دیگران- فرهنگ و هنر

دبیر و اعضای هیات علمی جایزه جلال آل احمد منصوب شدند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه دبیر و اعضای هیات علمی دهمین جایزه ادبی جلال آل احمد را منصوب کرد.

سرقت‌های الکترونیک و نشرهای سارقانه

فرهنگی / اخبار ومسائل کتاب / فضای مجازی / مطالب دیگران- مسائل و بایسته های کتاب / بایسته های فرهنگ / رسانه مطبوعات / آسیب ها

سرقت‌های الکترونیک و نشرهای سارقانه

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی‌راد در فصلنامه نقد کتاب «قرآن و حدیث» به «سرقت‌های الکترونیک» و نشرهای سارقانه پرداخته است؛ کسانی که آثار عالمان، محققان و متفکران را یک‌سر در اثر خود می­‌نهند و از این ­جهت و با این­کار و بار، ضربه‌­ای هولناک به نشر زده‌­اند و می‌زنند.

صفحه قبل صفحه بعد

فهرست