کد خبر: 6012

تاریخ انتشار: 1395-11-27 - 11:34

نسخه چاپی | دسته بندی: فرهنگی / اخبار ومسائل کتاب / نقد و معرفی کتاب / چهره ها / سیاسی اجتماعی / مطالب دیگران- سیاسی / جریان شناسی
+1
بازدیدها: 1 239

انتشار جلد اول كتاب دوجلدی روزها و روزگاران سخت و مقدمه آیت الله هاشمی رفسنجانی

دفتر نشر معارف انقلاب، اعلام كرد آخرين كتابي كه ايشان براي آن مقدمه اي كامل نوشته است، همزمان با چهلمين روز ازتحال وي منتشر و به همه دوستداران انقلاب اسلامي و ايران عزيز و به همه همراهان و همفكران […]

دفتر نشر معارف انقلاب، كه ناشر اختصاصي آثار آيت الله هاشمي رفسنجاني است، اعلام كرد آخرين كتابي كه ايشان براي آن مقدمه اي كامل نوشته است، همزمان با چهلمين روز وفات وي منتشر و به همه دوستداران انقلاب اسلامي و ايران عزيز و به همه همراهان و همفكران آيت الله هاشمي رفسنجاني، تقديم مي گردد.

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی کتاب ناب" به نقل ازانتخاب؛ اين كتاب دوجلدي كه تحت عنوان «روزها و روزگاران سخت» و با موضوع تاريخ شفاهي جنگ ايران و عراق،در بيش از هزار وپانصد صفحه ، تهيه و تنظيم شده است، آخرين كتابي است كه آيت الله هاشمي رفسنجاني،آنرا در چند نوبت به صورت كامل بازخواني و بازنويسي كردند و اصلاحات و نظرات تكميلي خود را حاشيه نگاري نمودند ، تا سرانجام متن نهايي حاصل شد و بر آن مقدمه اي نگاشتند.

 

انتشار جلد اول كتاب دوجلدی روزها و روزگاران سخت و مقدمه آیت الله هاشمی رفسنجانی

 

 

متن كامل اين مقدمه به شرح زير است :

بسم‌الله الرحمن الرحيم

محققان و انديشمندان حوزه تاريخ معاصر ايران، مي دانند كه من در طي ساليان گذشته، خصوصاً از ده هفتاد به بعد، مصاحبه‌هاي متعدد و متنوعي در خصوص رويدادهاي انقلاب و وقايع بعد از آن داشته‌ام. بخشي از اين مصاحبه‌ها، به مناسبت‌هاي مختلف انتشار عمومي يافته و بخشي ديگر، به دلايل گوناگون ، انتشار نيافته است. اما همه آنها براساس برنامه‌ريزي دفتر نشر معارف انقلاب، به عنوان يكي از كتابهاي جنبي، همراه با كتاب خاطرات هر سال تنظيم و منتشر مي‌شود.

در اين ميان وقتي طرح تدوين تاريخ شفاهي عصر انقلاب و جمهوري اسلامي ، بر مبناي تدوين مجدد و موضوعي اين مصاحبه‌ها و انجام مصاحبه‌هاي تكميلي براي آنها، توسط جناب آقاي بشيري، مطرح شد، انجام آن را با توجه به اقبال محققان و جوانان عزيز، از اين نوع سبك نگارش رويدادهاي تاريخي، مفيد و مناسب ديدم و قول همراهي دادم.

حال آنچه پيش روي شماست، جلد اول از همين