کد خبر: 6000

تاریخ انتشار: 1395-10-18 - 10:02

نسخه چاپی | دسته بندی: فضای مجازی / آسیب ها / سیاسی اجتماعی / مطالب دیگران- سیاسی / اقتصاد
+3
بازدیدها: 1 127

یک تذکر و عکس العمل ها

اقدامات چند وجهی دولت در پرونده میلیاردی بابک زنجانی وعکس العمل ها […]

 

انتقاد رییس جمهور از عدم ریشه یابی پرونده بابک زنجانی

 

نزدیک به سه سال از دی ماهی که که بابک زنجانی توسط دادستانی بازداشت شد گذشته و هنوز بابک زنجانی و سه میلیارد و 800 میلیون دلاری که توسط او اختلاس شده است یک کلاف سردرگم و پیچیده است. خاصه این روزهایی که حکم اعدام او صادر شده است ولی هنوز مشخص نیست پول اختلاس شده از بیت المال چگونه قرار است بازگردانده شود.

 

🔸شاید همین امر بود که حسن روحانی را بر آن داشت تا در در نشستی که به بحث نظارت و بازرسی اختصاص داشت لب به سخن بگشاید و این سوال را مطرح کند که اگر یک نفر به تنهایی سه هزار میلیارد دلار را به جیب می‌زند باید پرسید به کجا وصل بوده چه کسانی شریکش بودند و در چه رده و درجه‌ای قرار داشتند چگونه نفت و اموال در اختیار یک نفر قرار گرفته و صد‌ها میلیارد دلار را به یک نفر داده‌اند؟ سوال مردم همچنان باقی است. فردی اعدام شود. پول چه شد؟ کجا رفت؟ چه کسانی نقش داشتند.

 

🔸روحانی اما در بخش دیگری از سخنانش روایت دیگری از ماجرای پرونده بابک زنجانی را بیان کرد،«از آغاز پرونده گفتم این فرد به جای دستگاه قضا در اختیار وزارت اطلاعات قرار گیرد تا اطلاعات آن آشکار شود بعد در اختیار قوه قضاییه قرار بگیرد. اما به هردلیلی این نظر عملی نشد. ولی انتظار مردم این است که ماجرا برای مردم مشخص و سوال مردم پاسخ داده شود.»

 

🔸سخنان روحانی اما بدون پس لرزه نبود، چه آنکه آیت الله آملی لاریجانی به فاصله چند روز به بیان عملکرد قوه قضاییه در پرونده بابک زنجانی پرداخت و ضمن آن گلایه های صریحی را از رییس دولت و برخی نهادهای دولتی چون وزارت اطلاعات، وزارت نفت، وزارتخارجه و بانک مرکزی کرد که چرا با این قوه در به سرانجام رساندن پرونده بابک زنجانی همکاری نداشته اند.

 

یک تذکر و عکس العمل ها

 

 

🔸آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه طوری القا می‌شود که گویی قوه قضاییه در این پرونده، راه خودش را به تنهایی رفته و از کمک های وزارت اطلاعات استفاده نکرده است، تاکید کرد: گاهی انسان احساس می‌کند جای شاکی و مشتکی عنه عوض شده است! اتفاقا ما شاکی هستیم. دلیلش این است که در سال 92 بابک زنجانی بازداشت شده، در سال 94 آقای رئیس جمهور در جواب نامه وزیر