کد خبر: 96

تاریخ انتشار: 1394-08-25 - 22:50

نسخه چاپی | دسته بندی: آسیب ها / حوزه علمیه / مطالب دیگران- سیاسی / بایسته های فرهنگ / مطالب دیگران- چهره ها / چهره ها
0
بازدیدها: 2 365

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی:هاشمی؛ بهترین دوست رهبری که دروغ نمی‌گوید/ مصباح به سیاست ورود نکند

بنده آقای هاشمی را کاملا می شناسم و می دانم که ایشان انقلاب را دوست دارد. من در ملاقات هاي خصوصي ارادت و توجه به رهبري را كامل ديده ام. حیفم می آید که انقدر با هاشمی برخورد بد می شود. زیرک ها فهمیده […]

بنده آقای هاشمی را کاملا می شناسم و می دانم که ایشان انقلاب را دوست دارد. من در ملاقات هاي خصوصي ارادت و توجه به رهبري را كامل ديده ام. حیفم می آید که انقدر با هاشمی برخورد بد می شود. زیرک ها فهمیده اند و می خواهند این دو بزرگوار را جدا کنند. در واقع طرح تقابل هاشمی و رهبری، بحثی است که به رهبری دروغ بگویند و می خواهند از این طریق بین این دو شخصیت را بهم بزنند.
هاشمی؛ بهترین دوست رهبری که دروغ نمی‌گوید/ مصباح به سیاست ورود نکند

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی می گوید: اقای هاشمی چندین بار گفته است، در جایی که اختلاف سیاسی وجود دارد، من تابع رهبری هستم.

به گفته وي، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام همیشه رهبری را دوست داشته و الان هم دوست دارد. من با جرات می گویم امروز بهترین دوست آیت الله خامنه ای که دروغ نگوید و دلش برای ایشان بتپد، اقای هاشمی است. 

حجت الاسلام والمسلمين سید مهدی طباطبایی همچنين گفته است: بنده آقای هاشمی را کاملا می شناسم و می دانم که ایشان انقلاب را دوست دارد. من در ملاقات هاي خصوصي ارادت و توجه به رهبري را كامل ديده ام. حیفم می آید که انقدر با هاشمی برخورد بد می شود. زیرک ها فهمیده اند و می خواهند این دو بزرگوار را جدا کنند. در واقع طرح تقابل هاشمی و رهبری، بحثی است که به رهبری دروغ بگویند و می خواهند از این طریق بین این دو شخصیت را بهم بزنند.

او در گفت و گويي مفصل با هفته نامه طلوع صبح به سوالات متنوعی پاسخ داده است. به عنوان مثال درباره فعالیت سیاسی آیت الله مصباح گفته است: از نظر من، ورود آقای مصباح به عرصه سیاسی در درجه اول به خودشان لطمه می زند، اگر ما بخواهیم سابقه انقلابی اقای هاشمی را زیر سئوال ببریم، باید سابقه خیلی از علمای قم را زیر سوال ببریم.

اهم گفته های طباطبایی به شرح زیر است:

**{ کاندیداتوری سیدحسن خمینی براي انتخابات خبرگان} من ملاقات هايي با ايشان داشتم، وي فرد با هوش و درس خوانده اي است بدون تكبر ولي با عزت نفس والبته وارثت اخلاقي با جدش دارد.ايشان ويژگيهاي خوبي دارند و اگر کاندیدا شوند مفيد خواهند بود ، مردم را به ايشان علاقمند ديدم . البته بخشي از ان به نام امام خميني است ولي بخشي هم به اخلاق و منش خود ايشان
است.

** حاج حسن آقا مرید و دوست اقاست. پدرشان چه تجلیلی کرد از «آقا». این مسائل را مردم نباید فراموش کنند، این همان تفرقه افکنی است. زمانی که آن توهین ها بر سر مزار امام به حسن آقا شد، رهبری، ایشان را جلوی مردم بغل گرفت تا مردم بدانند که ايشان يار رهبري است. من در سيد حسن توجه و ارادت به رهبري را يافته ام.

** اتفاقاتی پیش آمد که افرادی برای پیشرفت خودشان به آقای هاشمی توهین کردند. این نوع رفتار و اخلاق که یک ضعف است موجب فراهم شدن زمینه ای برای این اتفاق بود که برخی با توهین به شخصیت های موجه، سعی کنند در فضایی سیاسی شناخته شوند. این بدترین اخلاق است و متاسفانه در کشور ما این مشکل پیش آمده است. نکته ی مهم این است کهگاهی اگر به مسائل زیاد پرداخته شود آنها دامنه دار می شوند، پیامبران همیشه می گفتند، به جای آنکه وقت تلف کنید که ببینید چه کسی چه حرفی زده است به کار خودتان بپردازید البته گاهی گفته ها سم است و به باورهای مردم لطمه می زند، در این صورت باید پاسخ دهیم.

** امام خمینی خیلی به اقای هاشمی علاقمند بودند و اعتماد داشت. کارهایی که امام برای اقای هاشمی کردند بی سابقه بود، امام برای اقای هاشمی پس از ترور نافرجام، گوسفند کشتند.

** قدیمی ترین اخوندی که در خانه اقای خمینی رفت و امد داشت، آیت الله هاشمی بود. این موضوع به زمانی باز می گردد که کمتر کسی امام را می شناخت. در مقابل منزل امام خمینی منزل عمه ی ما بود، الان هم هست، اقای هاشمی در همان خانه زندگی می کرد. سال 40 که آقای بروجردی فوت کرد، تنها اخوندی که با هشت نفر دیگر سراغ امام خمینی رفتند تا بگویند ایشان رساله بدهند، آقای هاشمی بودند و بقیه خبری نداشتند.

** {رابطه آقای هاشمی و رهبر معظم انقلاب} بنده آقای هاشمی را کاملا می شناسم و می دانم که ایشان انقلاب را دوست دارد. من در ملاقات هاي خصوصي ارادت و توجه به رهبري را كامل ديده ام.

** صلاح نمی دانم زیاد در مورد آقای مصباح صحبت کنم، ایشان روحانی و ملبس است و به حوزه خدمت می کند. آنچه ما بیان می کنیم برای حفظ حریم ایشان است. برداشت ها ممکن است غلط باشند، اما با تو هين به يك عالم حوزوي مخالفم، ایشان شخصیتی است که ورودشبه حوزه سیاسی مطلوب نیست و خوب است که به عرصه سیاست ورود نکنند. در واقع، از نظر من، ورود آقای مصباح به عرصه سیاسی در درجه اول به خودشان لطمه می زند، اگر ما بخواهیم سابقه انقلابی اقای هاشمی را زیر سئوال ببریم، باید سابقه خیلی از علمای قم را زیر سوال ببریم.

** همگان می دانند که فاصله سابقه آقای هاشمی و اقای مصباح و امثال ایشان انقدر زیاد است که ما نمی توانیم آن را زیر سئوال ببریم. روزی که بحث انقلاب شد، اکثر این اقایان مخالف بودند. حالا که انقلاب رشد کرده، همه می گویند ما هستیم، البته خود آقای مصباح منکر آن نیست که قبل از انقلاب حضور نداشته است.

** راحت بگویم، آقای مصباح چون سابقه سیاسی انقلابی نداشتند، مخالفت می کردند ولی از نظر حوزوی علمی ایشان فردی محترم است ايشان عنوان علامه دارد و افتخار حوزه و درس و بحث هستند. حرمت علمي ايشان بايد كاملا حفظ شود ولي در مسايل انقلابي چرخش داشتند و ایشان اگاه نیستند و حتي در مسايل روز كشور هم مطالبي ميگويند و تغيير موضع ميدهند باور ميكنيد دلم ميسوزد مطالب ٨٤ تا ٩٢ و ٩٣ ايشان را در عالم سياست بررسي كنيد اين بسيار نگران كننده است.

** {چرا آقای مصباح در دهه اول انقلاب در جریانات سیاسی حضور نداشتند؟} آنها که توانمندی ندارند، چرا باید حضور می داشتتند؟ این ها خراب می کردند و دلیلی نداشت که حتما حضور داشته باشند. امام کلا روی افراد خیلی حساب می کردند و بدانيد اگر تواني در كسي ديده مي شد امام استفاده ميكرد.يا به نحوي در فضاي كشور از او استفاده ميشد

** انجمن حجتیه دیگر توانی برای ادامه کار ندارد، در واقع امروزه، اشخاصی هستند که این اصطلاح را برای نابودی دیگران به کار می برند. اکنون خطر بزرگی که وجود دارد، تندروهایی هستند که تمام اقداماتشان را تحت عنوان ولایت فقیه انجام می دهند. چون این کار خطر دارد ما ناچاریم برای حفظ کیان ولایت فقیه، عملکرد این افراد را به طریقی خنثی کنیم تا به اصل رهبری آسیبی نرسد.
** هر دولتی نقد دارد، منتها کسانی که از آقای روحانی انتقاد می کنند طرفداران دولت قبل هستند، اینها واقعا متحیران اند و نمی توانند پیشرفت ها را باور کنند. آقای روحانی فردی نخبه، تحصیلکرده و با سابقه انقلابی درخشان هستند و مدارک تحصیلی عالیه دارند.البته من نقد هايي به ايشان دارم ودر جاي خود بيان كردم ولي در كل ايشان انتخاب خوبي بودند كه مردم درست شناسايي كردند

** درخت مثمر ثمر سنگ می خورد، یعنی ادم های مفید را غالبا می زنند. اقای ظریف جزوء بهترين وزاري خارجه بوده البته وزاري خارجه در ايران همه بزرگواران دانا و كار بلدي بودن و سيست هاي نظام را پي مي‌گيرند لكن اقاي ظريف به درستي شرايط را شناخته و با روشهاي به روز و البته هوش خدادادي مسايل را اداره كرده است. تا جایی که به یاد دارم، ظریف از همه وزرا عملکرد بهتری داشته و همیشه ادم مفید مورد آزار و اذیت بیشتری قرار می گیرد. آنها که به ایشان حمله می کنند، چیزی ديگري بلد نيستن و با يه بن بستي رو برو هستند.

** حمایت های رهبری از ظریف به هیچ وجه نظیر نداشته است. به نظر من، دلواپسان ظریف را رها نمی کنند و به کار خود ادامه می دهند چون دوست دارند سروصدا شود. ادمی که چیزی ندارد جز شلوغ کاری، کار دیگری ندارد. البته عرض مي‌كنم سياست غلط و نافرجامي براي نظام خواهد بود اگر اين شلوغ بازي و تهاجم به مذاكره كننده ها ادامه پيدا كند.

** عزاداری های الوده به توهین و جسارت و برخوردهای ناگوار خوب نیست و نباید وجود داشته باشد. مردم چنین چیزی را دوست ندارند.

** {درباره حصر} این موضوع مربوط به مسئولین رده بالا می شود. با این حال، بنده از روز اول هم گفتم حصر هر چه ادامه پیدا کند به ضرر نظام است.البته تصميم گيران دلايلي دارند كه اميدوارم موفق باشند

** {جدایی احمدی نژاد از مشایی} اگر می‌خواست در همان دوره قدرت دست به چنین کاری می زد، اکنون که بعید است.

** {حمله های تندروها به علی لاریجانی} هر کسی که میانه رو باشد و به اصالت کار فکر کند، تندروها نمی توانند با او کنار بیایند. این حملات شانس اقای لاریجانی را در انتخابات بیشتر خواهد کرد، چون مردم به این ها علاقه ندارند.

تدبیر

تگ های مطلب:
ارسال دیدگاه

 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent

عکس خوانده نمی شود