کد خبر: 421

تاریخ انتشار: 1393-05-05 - 01:42

نسخه چاپی | دسته بندی: لینکستان (مطالب دیگران) / اجتماعی / مطالب دیگران- سازمان های فرهنگی / مطالب دیگران- سیاسی / بایسته های فرهنگ / مطالب دیگران- فرهنگ و هنر / مطالب دیگران- مسائل و بایسته های کتاب / سازمان های فرهنگی / هنر / اخبار و مسائل کتاب
0
بازدیدها: 1 422

راه حل روحانی برای دعوای صاحبان قدرت با صاحبان فرهنگ و هنر

دعوای صاحبان قدرت با صاحبان فرهنگ و هنر یک راه‌حل دارد و آن این‌که نه صاحبان قدرت خودشان را بالا سر جامعه و هادی و همه‌کاره و قیوم جامعه بدانند و نه اصحاب هنر و فرهنگ خودشان را بالاتر از جامعه و […]

دعوای صاحبان قدرت با صاحبان فرهنگ و هنر یک راه‌حل دارد و آن این‌که نه صاحبان قدرت خودشان را بالا سر جامعه و هادی و همه‌کاره و قیوم جامعه بدانند و نه اصحاب هنر و فرهنگ خودشان را بالاتر از جامعه و تاثیرگذار بر جامعه، تصور کنند، بهتر است که هر دو پشت سر جامعه قرار گیرند و همگی با زبان و با عمل به ملت بزرگ‌مان بگوییم که صاحبان قدرت و صاحبان فرهنگ و هنر هر دو خادمان شما هستند
 
رییس جمهوری در مراسم دیدار و ضیافت افطار با برگزیدگان عرصه فرهنگ و هنر، با بیان این‌که صاحبان فرهنگ، هنر و قدرت، خادمان ملت‌اند، از آن‌ها خواست در آثار فرهنگی و هنری خود بیش از پیش به دنیا نشان دهند که این ملت، ملت صلح‌دوست، ضدخشونت و ضدافراط‌گری است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی جمعه (3 مردادماه) در مراسم دیدار و ضیافت افطار با برگزیدگان عرصه فرهنگ و هنر اظهار کرد: خرسندم که هیچ کس در دنیا، کشور ما را نه به عنوان کشور نفت و نه به عنوان کشوری که دو هزار کیلومتر ساحل دارد و نه به عنوان دارنده سلاح‌های مدرن شناخته است. بلکه همگان ایران را به عنوان کشور علم، تمدن، فرهنگ، بوعلی سیناها، ذکریاها، سعدی‌ها و فردوسی‌ها می‌شناسند و این افتخارآمیز است.

رییس جمهوری افزود: از اصحاب فرهنگ می‌خواهم این پرچم افتخار را همواره در اهتزاز نگه دارند، به گونه‌ای که همه جهان ما را به عنوان ملت فرهنگ‌دوست بشناسند و بتوانیم آن گرد و غبار ناروایی که به دست ناپاکان بر چهره ملت ایران در سال‌های گذشته پاشیدند و ما را اهل جنگ و خشونت معرفی کردند، بزداییم.
 
دکتر روحانی با بیان این‌که بین دولت و هنر و دولت و فرهنگ و خیلی اوقات بین قدرت از یک سو و فرهنگ و هنر از سوی دیگر بر سر تصاحب جامعه تنازع و رقابت بوده است، اظهار کرد: اهالی هنر، می‌خواستند دل‌ها را بربایند و در اختیار داشته باشند و آن‌ها هم می‌خواستند، همه مشت قدرتمند را به خوبی لمس کنند. این اشکال مسأله بوده است.
 
رییس جمهوری گفت: دعوای صاحبان قدرت با صاحبان فرهنگ و هنر یک راه‌حل دارد و آن این‌که نه صاحبان قدرت خودشان را بالا سر جامعه و هادی و همه‌کاره و قیوم جامعه بدانند و نه اصحاب هنر و فرهنگ خودشان را بالاتر از جامعه و تاثیرگذار بر جامعه، تصور کنند، بهتر است که هر دو پشت سر جامعه قرار گیرند و همگی با زبان و با عمل به ملت بزرگ‌مان بگوییم که صاحبان قدرت و صاحبان فرهنگ و هنر هر دو خادمان شما هستند.

دکتر روحانی اظهار امیدواری کرد: همگی دست به دست هم و با کمک یکدیگر راه‌های دشواری را که پیش رو داریم، با اراده قوی و محکم پشت سر بگذاریم.

رییس جمهوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با قدردانی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: از ملت بزرگ ایران به‌خاطر حضور شکوهمند امروز در روز قدس تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.

دکتر روحانی بیان کرد: امروز درد و رنج فراوانی برای