کد خبر: 513

تاریخ انتشار: 1393-04-13 - 01:05

نسخه چاپی | دسته بندی: فرهنگ و مدیریت فرهنگی / اخبار کتاب / یادداشت مدیرمسئول / سازمان های فرهنگی
0
بازدیدها: 2 147

فهرست همه کتاب‌های خریداری شده توسط وزارت ارشاد دولت یازدهم جلسه499تا516

فهرست همه کتاب‌هایی که معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم در حدود 3 ماه گذشته اقدام به خرید آنها از ناشران سراسر کشور کرده است، منتشر شد. به گزارش خبرنگار مهر، هیات انتخاب و خرید […]

فهرست همه کتاب‌هایی که معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم در حدود 3 ماه گذشته اقدام به خرید آنها از ناشران سراسر کشور کرده است، منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم 18 آذر امسال تشکیل شد. این هیئت که متشکل از 8 نفر است، از ابتدای دیماه امسال هم شروع به فعالیت کرد.

كامران فانی، محمدعلی مهدوی‌راد، علی‌اصغر محمدخانی، علی اوجبی، محمدكاظم شمس، احمد كمالی‌نژاد، مصطفی امیدی و حجت‌الاسلام و‌المسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی به مدت دو سال به عنوان عضو این منصوب شده‌اند.

اعلام اسامی اعضای هیئت انتخاب و خرید كتاب وزارت ارشاد در حالی صورت می‌گیرد که تا پیش از آن، اسامی اعضای این هیات اعلام نمی‌شد.

سیدعباس صالحی در احکامی که برای این 8 نفر صادر کرد، خواستار «حمایت هوشمندانه از كتاب‌هایی كه برای تقویت و ترویج فرهنگ ایران اسلامی منتشر می‌شوند و موجبات ارتقای سطح فرهنگ جامعه را بر اساس تعاریف مندرج در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی فراهم می‌آورند» شده بود.

اعضای هیئت انتخاب و خرید کتاب

بر اساس این گزارش، در کمتر از 3 ماهی که از تشکیل هیات انتخاب و خرید كتاب می‌گذرد، این هیات 12 بار تشکیل جلسه داده که طی این جلسات تعداد 2011 عنوان کتاب از ناشران سراسر کشور انتخاب شده و در فهرست خرید قرار گرفته است.

اعتبار کتب مصوب تا 31 فروردین 1393 است به این معنا که ناشری که کتاب یا کتاب‌هایی از او در فهرست انتخاب قرار گرفته است، آن (ها) را در معرض خرید هیات یادشده قرار دهد. بدیهی است بعد از اتمام این تاریخ، هیات انتخاب و خرید کتاب اقدام به خرید این کتاب (ها) نخواهد کرد.

طبق اعلام هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت ارشاد، مجریان این هیات نسبت به تجهیز کتابخانه‌های شهرستان‌ها، مساجد، حوزه‌های علمیه، مدارس و کارخانه‌ها و نیز نهادها و مراکزی که در ترویج کتابخوانی نقشی درخور داشته باشند، با کتاب‌های خریداری شده اقدام خواهند کرد.

خبرگزاری مهر در زیر فهرست کتاب‌های مصوب هیئت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را منتشر می‌کند:

فهرست کتاب‌های مصوب جلسات 499، 500، 501، 502، 503، 504، 505، 506، 507، 508 ، 509 و 510.

499تا510

تازه‌ترین کتاب‌هایی که در فهرست خرید ارشاد قرار گرفته است
تعداد 182 هزار و 250 جلد کتاب منتشر شده از سوی ناشران سراسر کشور در تازه‌ترین فهرست‌های خرید وزارت ارشاد قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 18 آذر سال 90 تشکیل شد و از ابتدای دیماه همان سال هم شروع به فعالیت کرد.

اعضای این هیئت را كامران فانی، محمدعلی مهدوی‌راد، علی‌اصغر محمدخانی، علی اوجبی، محمدكاظم شمس، احمد كمالی‌نژاد، مصطفی امیدی و حجت‌الاسلام و‌ المسلمین حمیدرضا ارباب‌سلیمانی تشکیل می‌دهند.

هیات انتخاب و خرید کتاب در سه ماهه اول فعالیتش تعداد 2011 عنوان کتاب از ناشران سراسر کشور را انتخاب و آنها را در فهرست خرید خود قرار داد که خبرگزاری مهر پیشتر گزارش آن را منتشر شده بود.

فهرست کتاب‌های مصوب هیئت انتخاب و خرید کتاب در 3 جلسه دیگر این هیئت که مجموعاً شامل 828 عنوان کتاب در 182 هزار و 250 نسخه است، به شرح زیر است:

در جلسه 511 هیئت انتخاب و خرید کتاب، تعداد 264 عنوان کتاب در 42 هزار و 750 نسخه و در جلسه 512 هم تعداد 335 عنوان کتاب در 34 هزار و 350 نسخه کتاب برای خرید انتخاب شده است.

(توضیح اینکه تصمیم‌گیری در دو جلسه فوق در اسفندماه 92 اتخاذ شده و اعتبار کتب مصوب هم تا پایان فروردین 93 بوده است).

همچنین فهرست کتاب‌های مصوب جلسه اخیر هیئت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این لینک (513) قابل مشاهده است.

بر اساس این گزارش، تصمیم‌گیری برای انتخاب این کتب جهت خرید، در 31 اردیبهشت 93 اتخاذ شده و اعتبار کتب هم تا 31 مرداد 93 است.

بنا بر اعلام، برای خرید کتاب‌های مصوب از سوی وزارت ارشاد، ناشران مربوطه می‌بایست نسبت به ارائه آنها به هیئت مذکور، تا زمان تعیین شده اقدام کنند.

511تا513

 

عناوین 287 کتابی که در تازه‌ترین فهرست خرید ارشاد قرار گرفت
هیئت انتخاب و خرید کتاب وزارت ارشاد 287 عنوان را در 34 هزار و 650 نسخه در تازه‌ترین فهرست‌های خرید خود قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 18 آذر سال 90 تشکیل شد و از ابتدای دیماه همان سال هم شروع به فعالیت کرد. اعضای این هیئت را كامران فانی، محمدعلی مهدوی‌راد، علی‌اصغر محمدخانی، علی اوجبی، محمدكاظم شمس، احمد كمالی‌نژاد، مصطفی امیدی و حجت‌الاسلام و‌ المسلمین حمیدرضا ارباب‌سلیمانی تشکیل می‌دهند.

هیات انتخاب و خرید کتاب در سه ماهه اول فعالیتش تعداد 2011 عنوان کتاب از ناشران سراسر کشور را انتخاب و آنها را در فهرست خرید خود قرار داد. همچنین در 3 جلسه دیگر این هیئت 828 عنوان کتاب در 182 هزار و 250 نسخه در این فهرست قرار گرفت که خبرگزاری مهر پیشتر گزارش‌های مربوط به هر دو خرید را منتشر کرده بود.

بر اساس این گزارش، در جلسه 514 هیئت انتخاب و خرید کتاب هم تعداد 287 عنوان کتاب در 34 هزار و 650 نسخه برای خرید انتخاب شده است. تصمیم‌گیری برای انتخاب این کتب که فهرست آنها را در این لینک مشاهده می‌کنید، در 17 خرداد امسال اتخاذ شده است.

اعتبار کتب مصوب هم تا 31 مرداد 93 است به این معنی که برای خرید این کتاب‌ها از سوی وزارت ارشاد، ناشران مربوطه می‌بایست نسبت به ارائه آنها به هیئت مذکور، تا زمان تعیین شده اقدام کنند.

همچنین طبق این فهرست، کمینه و بیشینه نسخه‌های مصوب از این کتاب‌ها، به ترتیب 50 و 500 نسخه است. کتاب‌های زیادی در تعداد 50 نسخه خریداری شده‌اند و عنوان کتابی هم که بیشترین تعداد نسخه برای خرید را دارد، «القران الکریم» است و پدیدآورنده آن «آیت‌الله مشکینی» و ناشر آن هم انتشارات «بی‌زمان» اعلام شده است.

514

 

عناوین 423 کتاب جدید که در فهرست خرید ارشاد قرار گرفته‌اند
هیئت انتخاب و خرید کتاب وزارت ارشاد 423 عنوان را در 74 هزار و 50 نسخه در تازه‌ترین فهرست‌های خرید خود قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 18 آذر سال 92 تشکیل شد و از ابتدای دیماه همان سال هم شروع به فعالیت کرد. اعضای این هیئت را كامران فانی، محمدعلی مهدوی‌راد، علی‌اصغر محمدخانی، علی اوجبی، محمدكاظم شمس، احمد كمالی‌نژاد، مصطفی امیدی و حجت‌الاسلام و‌ المسلمین حمیدرضا ارباب‌سلیمانی تشکیل می‌دهند.

هیات انتخاب و خرید کتاب در سه ماهه اول فعالیتش تعداد 2011 عنوان کتاب از ناشران سراسر کشور را انتخاب و آنها را در فهرست خرید خود قرار داد. همچنین در 4 جلسه دیگر این هیئت 1115 عنوان کتاب در 216 هزار و 900 نسخه در این فهرست قرار گرفت که خبرگزاری مهر پیشتر گزارش‌های مربوط به هر سه خرید را منتشر کرده بود.

بر اساس این گزارش، در جلسات 515  و 516 هیئت انتخاب و خرید کتاب هم 423 عنوان کتاب در 74 هزار و 50 نسخه برای خرید انتخاب شده است. تصمیم‌گیری برای انتخاب این کتب که فهرست آنها را در این دو لینک (1) و (2) مشاهده می‌کنید، روز گذشته (8 تیرماه) اتخاذ شده است.

اعتبار کتب مصوب هم تا 30 مهرماه 93 است به این معنی که برای خرید این کتاب‌ها از سوی وزارت ارشاد، ناشران مربوطه می‌بایست نسبت به ارائه آنها به هیئت مذکور، تا زمان تعیین شده اقدام کنند.

همچنین طبق این فهرست، کمینه و بیشینه نسخه‌های مصوب از این کتاب‌ها، به ترتیب 50 و 450 نسخه است. چندین عنوان کتاب‌ در تعداد 50 نسخه خریداری شده‌اند و عنوان کتابی هم که بیشترین تعداد نسخه برای خرید را دارد، «القران الکریم» است و پدیدآورنده آن «آیت‌الله مشکینی» و ناشر آن هم انتشارات «برهان صادق» درج شده است.

516و516

 

تگ های مطلب:
ارسال دیدگاه

 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent

عکس خوانده نمی شود