صفحه نخست > --- > معرفی کتاب / فرهنگ جامع سخنان امام هادی(ع)

معرفی کتاب / فرهنگ جامع سخنان امام هادی(ع)


10 آبان 1391, 16:03. نويسنده: shams

چکیده:

 کتاب فرهنگ جامع سخنان امام هادی علیه السلام به همت گروه حدیث پژوهشکده باقر العلوم علیه السلام تدوین و با ترجمه حجت الاسلام علی مؤیدی از سوی نشر معروف منتشر شده است.
 
زندگی امام هادی علیه السلام در خط مستقیم سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، با سختی ها و رنج های بسیاری از طاغوت های عصر مواجه بود. متوکل عباسی بر آزار و شکستن حرمتش اصرار فراوان داشت. اینها ظلم و بی احترامی به امامی بود که به اعتراف همه راویان، از دانش بی نظیر الهی برخوردار و داناترین مردم به معارف بلند الهی و قرآنی و نیز در زمینه اخلاق و سلوک الهی بوده است.

 چنان نیست که شیعه، امامانی را از خاندان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، کورکورانه تقدیس کند بلکه با مستندات و ادله محکمی که در اختیار دارد، پیروی از ایشان را برگزیده است.

 کتاب فرهنگ جامع سخنان امام هادی علیه السلام بخشی از این مستندات و ادله محکمی است که با مطالعه آن، انسان به گوشه ای از عظمت امام هادی علیه السلام پی خواهد برد.از آنجا که کتابی که در بردارنده تمام سخنان آن حضرت و منابع آن ها باشد، در دسترس نبود، پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام بر آن شد تا سخنان دهمین امام معصوم علیه السلام را گرد آوردی کند.

 این مجموعه به دو زبان عربی و فارسی منتشر شده است. به این صورت که متن عربی احادیث در سمت راست و ترجمه فارسی آن در صفحه مقابل قرار گرفته است.

 این کتاب در چهار فصل تدوین شده است.  عقاید، احکام، اخلاق، و دعاها و زیارات ها، عناوین فصل های چهارگانه این کتاب است.

 

منبع:منا


بازگشت