صفحه نخست > لینکستان (مطالب دیگران) / اقتصاد / مطالب دیگران- سیاسی > آیت‌الله حسینی بوشهری : نامه جامعه مدرسین به دولت بازتاب نگرانی مراجع و مردم بود/ مسئولان تصمیمی‌نگیرند که پشیمان شوند

آیت‌الله حسینی بوشهری : نامه جامعه مدرسین به دولت بازتاب نگرانی مراجع و مردم بود/ مسئولان تصمیمی‌نگیرند که پشیمان شوند


12 اردیبهشت 1391, 12:22. نويسنده: shams

چکیده:

این نامه بازتاب نگرانی‌هایی بود که توسط مراجع تقلید، علما و مردم مطرح شده که اعضای جامعه مدرسین نیز بر آن واقف بودند.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نامه اخیر این نهاد حوزوی به دولت در خصوص گرانی‌های اخیر را بازتاب نگرانی مراجع تقلید و مردم دانست.
خبرگزاری فارس: نامه جامعه مدرسین به دولت بازتاب نگرانی مراجع و مردم بود/ مسئولان تصمیمی‌نگیرند که پشیمان شوند

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به نامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به رئیس جمهور در مورد گرانی‌های اخیر اظهار کرد: این نامه بازتاب نگرانی‌هایی بود که توسط مراجع تقلید، علما و مردم مطرح شده که اعضای جامعه مدرسین نیز بر آن واقف بودند.

وی افزود: مسئله گرانی کالاها برخلاف سایر موارد به سرعت توسط اقشار مختلف مردم احساس می‌شود زیرا این معضل همه روزه در مقابل چشمان آنها قرار دارد و زندگی روزمره جامعه با این مسئله در ارتباط است.

امام جمعه قم با بیان اینکه جامعه مدرسین حوزه علمیه به عنوان یک نهاد حوزوی دیرپا، انتظارات مردم را درک می‌کند، گفت: صدای مردم باید به گوش مسئولان عالی رتبه کشور برسد هر چند این احساس نیز وجود دارد که دولت و کارگزاران، تلاش‌های خوبی در ارتباط با خدمت رسانی و رفع تنگناهای زندگی مردم دارند اما در عین حال این‌گونه یادآوری‌ها از ناحیه نهادی روحانی هم موجب دلگرمی مردم شده و علاوه بر این، عزم مسئولان را نیز برای افزودن بر تلاش‌ها جزم می‌کند.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد نگرانی مجلس و کارشناسان در خصوص اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها عنوان داشت: بحث هدفمندی یارانه‌ها باید در سطح کلان کشور و در میان مجلس و دولت حل شود.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری خاطرنشان کرد: رایزنی‌هایی در این خصوص صورت گرفته و در کنار آن برخی از مجموعه‌ها نیز برای تصمیم‌گیری در خصوص عملیاتی شدن مرحله دوم این طرح وارد شده‌اند بنابراین امیدواریم منافع و ضررهای آن به خوبی بررسی شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه دولت و مجلس در خصوص حل مشکلات مردم دارای نیت خیرخواهانه هستند، گفت: امیدوارم مصالح جامعه و مسائل کلی نظام به خوبی ارزیابی شده و مشکلات اقشار ضعیف در نظر گرفته شود و تصمیمی گرفته شود که بعدها منجر به پشیمانی و افسوس نشود

 

منبع:19دی 


بازگشت