کد خبر: 3971

تاریخ انتشار: 1390-12-07 - 07:11

نسخه چاپی | دسته بندی: لینکستان (مطالب دیگران) / اخبار نمایشگاه / اخبار کتاب
0
بازدیدها: 1 081

دری در نشست تقدیر از دست اندرکاران هفته کتاب/ عدم تبلیغ باعث دوری مردم از کتاب شده است

چکیده: عدم تبلیغ در زمینه فرهنگی و به ویژه کتاب سبب دوری مردم از آن حوزه می شود این موضوع منجر به این شد که فعالیت های تعریف کنیم تا در هر ماه ده عنوان کتاب رونمایی شود.   به گزارش پایگاه اطلاع […]

چکیده:

عدم تبلیغ در زمینه فرهنگی و به ویژه کتاب سبب دوری مردم از آن حوزه می شود این موضوع منجر به این شد که فعالیت های تعریف کنیم تا در هر ماه ده عنوان کتاب رونمایی شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی "منا نشر"،، بهمن دری معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست تقدیر از دست اندرکاران هفته کتاب ضمن ارایه گزارشی از عملکرد هفته کتاب گفت: هر مقوله ای به ویژه فعالیت های فرهنگی براساس دو شاخصه کمی و کیفی بررسی می شوند به همین منظور معاونت فرهنگی با پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در زمینه بررسی عملکرد نوزدهمین دوره هفته کتاب همکاری می کند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه های هفته کتاب برپایی همایش نویسندگان سراسر کشور بود که این اتفاق برای اولین بار و با رویکرد حمایت و حضور نویسنده های شهرستانی که حدود 150 نفر بودند برگزار شد و خروجی مطلوبی نیز داشت.

وی با اشاره به اینکه در کنار برنامه های هفته کتاب اقدامات خوبی انجام شد، بیان کرد: از دیگر فعالیت هایی که در جریان هفته کتاب برگزار شد برپایی همایش تشکل ها و اتحادیه های نشر کشور بود که در آن همه مسائل و مشکلات این حوزه از منظر حدود 300 ناشر بیان شد.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد با اشاره به برنامه ریزی برای بیستمین دوره هفته کتاب و خروجی مطلوب دوره نوزدهم، گفت: برای برگزاری بهتر هفته کتاب در سال آتی این موضوع را مدنظر قرار می دهیم که باید کتاب خوب معرفی و تبلیغ شود چرا که عدم تبلیغ در زمینه فرهنگی و به ویژه کتاب سبب دوری مردم از آن حوزه می شود این موضوع منجر به این شد که فعالیت های تعریف کنیم تا در هر ماه ده عنوان کتاب رونمایی شود و سازمان های فراگیر دیگر در این حوزه نیز درخواست داریم این موضوع را پی گیری کنند.

بهمن دری خاطرنشان کرد: برای راهبرد بیستمین دوره هفته کتاب در کنار نقاط قوت، نقاط ضعف را نیز ارزیابی می کنیم تا آنها نیز به قوت تبدیل شوند. انتظارم از سازمانها، نهادها و ارگانهای فعال در ستاد هفته کتاب این است که برنامه های مرتبط با این هفته را جزئی از حوزه فعالیتی خود بدانند.

 

منبع: منا 

تگ های مطلب:
ارسال دیدگاه