صفحه نخست > سازمان های فرهنگی / فرهنگ و مدیریت فرهنگی / اخبار ومسائل کتاب / یادداشت مدیرمسئول > ارائه مناسب فرمایشات اهل بیت علیهم السلام

ارائه مناسب فرمایشات اهل بیت علیهم السلام


3 بهمن 1389, 10:31. نويسنده: shams

در ماه های اول مسئولیت ام در بوستان کتاب در سال 1374 دیداری داشتم از نمایشگاه شهرکتاب در خیابان زرتشت تهران. در این نمایشگاه کتاب های خارجی عرضه شده بود. یکی از این غرفه ها در فضای حدود 9 متر مربع مختص انجیل هایی بود که برای کودکان تهیه شده بود. این مسئله تاثیر جدی در رویکرد کاری اینجانب در فعالیت موسسه بوستان کتاب گذاشت و بارها از ضعف و قصوری که ما در تبیین حقایق بلندی در فرمایشات اهل بیت علیهم السلام داریم، در مصاحبه ها و جلسات کاری یاد کردم.

امام رضا (علیه السلام) می فرمایند: "إنَّ النّاسََ لَو عَلِموا مَحاسِنَ کَلامِنا لَاتَّبَعونا. اگر مردم زیبایی‌های سخنان ما را بشناسند، قطعاً از ما پیروی می‌کنند." معانی الأخبار، ص 180، بحارالانوار/30/ 2.

چه مقدار توانستیم هر کدام در هر موقعیتی که داریم و در قالب های گوناگون این وظیفه انجام دهیم؟

اگر بنا داشته باشیم همان فرمایشات را به تناسب استعداد مخاطب ارائه کنیم، طبق فرمایش حضرت بدون تردید براساس فطرت های پاک زمینه پذیزش کلمات نورانی را دارند. درصورتی که نتیجه مورد نظر را شاهد نباشیم ،باید مشکل را در خودمان جستجو کنیم که در ارائه ضعف داشته ایم.


بازگشت