صفحه نخست > دوره مدیریت بوستان کتاب / یادداشت مدیرمسئول > سالانه 600 عنوان کتاب در موسسه بوستان کتاب به چاپ می‌رسد

سالانه 600 عنوان کتاب در موسسه بوستان کتاب به چاپ می‌رسد


12 دی 1387, 16:46. نويسنده: shams

تهران-خبرگزاری ایسکانیوز: مدیر موسسه بوستان کتاب، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: هر سال از سوی موسسه بوستان کتاب حدود 600 عنوان کتاب با تیراژ بیش از یک میلیون جلد و همچنین 18 عنوان مجله اختصاصی به چاپ می‌رسد.

به گزارش روز یکشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" حجت‌الاسلام محمدکاظم شمس، امروز در همایش تحول و نوسازی در صنعت چاپ و نشر که در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های انتشارات بوستان کتاب اظهار داشت: چاپخانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از سال 61 فعالیت خود را آغاز کرده و از سال 79 نیز به عنوان یک واحد مستقل فعالیت می‌کند.

وی گفت: در سال 84 با تغییری که در ساختار دفتر تبلیغات اسلامی شکل گرفت، بوستان کتاب به عنوان یک موسسه فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیر موسسه بوستان کتاب در ادامه اظهار داشت: نیازهای دفتر تبلیغات اسلامی و مشکلات پیش رو باعث شد که هیات‌ مدیره موسسه بوستان کتاب سه راه حل را برای این موسسه در نظر بگیرند.

وی تعطیلی چاپخانه و جمع‌آوری کلیه دستگاه‌های چاپ، توسعه و تجهیز چاپخانه و تبدیل آن به یک چاپخانه پیشرفته و توسعه محدود چاپخانه در حد نیاز موسسه را، راه‌‌حل‌های پیشنهادی برای حل مشکلات پیش‌رو عنوان کرد و افزود: توسعه محدود چاپخانه در حد نیاز موسسه پس از بحث و بررسی به تصویب هیأت‌ مدیره موسسه بوستان کتاب رسید و از این پس ما فعالیت‌های خود را در این راستا با جدیت بیشتری دنبال کردیم.

حجت‌الاسلام شمس گفت: در نمایشگاهی که خرداد ماه امسال در کشور آلمان برگزار شد، پنج دستگاه چاپ و صحافی پیشرفته از شرکت هایندنبرگ خریداری کردیم و فعالیت‌های چاپخانه و سطح کیفی محصولات خود را با استفاده از دستگاه‌های مدرن روز ارتقا دادیم.

مدیر موسسه بوستان کتاب در ادامه توجه به کارهای زیربنایی در امر چاپ را در استان قم ضروری دانست و یادآور شد: حوزه‌های علمیه و نهادهای وابسته به آن در این زمینه پتانسیل بسیار زیادی دارند و باید حوزه در انتشار آثار دینی به کارهای زیربنایی بپردازد.

وی اظهار داشت: موسسه بوستان کتاب هشت درصد از چاپ کتاب در استان قم را به خود اختصاص داده است و علاوه بر این از نظر ظرفیت نیز مقام دوم و از نظر نوع تجهیزات و دستگاه‌های

چاپ مقام اول را در استان قم دارا است.

نشانی این گزارش:

http://www.bustaneketab.com/BView/Public/NewsView.aspx?ID=146&LanguageID=1


بازگشت